°C

Słaby początek, kiepska skuteczność i SKM bez punktów

fot. Jacek Białogłowy
 

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra przegrał w lidze koszykarzy z Zetkamą LaNonna Doralem Kłodzko 74-84. Już po pierwszej kwarcie młodzi Zastalowcy przegrywali 16 punktami, w pewnym momencie przewaga gości wynosiła już 25 punktów. Zastal zerwał się w 4 kwarcie, ale starczyło to tylko do zejścia na koniec meczu na 10 punktów straty.

Przez pierwsze 5 minut podopieczni Dawida Mazura nie trafili ani razu z gry! i przegrywali już 3-15. W końcu Dydak wsadem zdobył punkty, ale po I kwarcie przyjezdni prowadzili już 29-13.

W II kwarcie wydawało się, że goście mają mecz pod absolutną kontrolą, ale Zastal ambitnie walczył i po akcji 2+1 Szymańskiego i wsadzie Góreńczyka Zetkama wygrywała tylko 38-25. Końcówka jednak słabsza dla gospodarzy i do przerwy było 45-25 dla drużyny z Kłodzka.

Po III kwarcie goście prowadzili 69-47 i wydawało się, że nic się już nie wydarzy.

Grający trener Zetkamy, doświadczony Rafał Wojciechowski, wpuścił na 6 minut przed końcem na parkiet młodzież i Zastal „szarpnął”.

Po przechwytach i kontrach Węgrowskiego i Góreńczyka nagle było tylko 66-77. „Starzy” gracze z Kłodzka wrócili na parkiet i uspokoili sytuację. Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli 84-74

Trener Zastalu Dawid Mazur:

Konrad Szymański – gracz Zastalu:

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku