°C

UKS 13 wygrywa derby z Empirią

fot. Jacek Białogłowy
 

W historycznych, pierwszych derbach Zielonej Góry, w III lidze siatkarki UKS 13 VII LO Zielona Góra pokonały 3-0 A.Z Iwanickich Empirię UKS 13 Zielona Góra 3-0.

Młode zawodniczki UKSu od początku dominowały w hali w Świdnicy, w której rozegrano mecz, na którym pojawiło się około 100 widzów. 

Starsze i bardziej doświadczone zawodniczki Empirii od początku były jak sparaliżowane – słabo prezentowały się w przyjęciu, a w ich grze w zasadzie nie funkcjonował żaden element. 

W każdym razie pierwsze dwa sety UKS 13 wygrał 25-12 i 25-15. W 3 secie zaczęła się w końcu walka – Empiria prowadziła na wet 13-11, ale…przestała grać. UKS 13 zdobył 14 punktów, rywalki…tylko 1 i było po meczu. Ostatni set 25-14 i Trzynastka wygrała 3-0. 

Po meczu trener zwyciężczyń – Jarosław Łukaszkiewicz tak krótko podsumował wydarzenia na boisku:

Rozgrywająca UKS 13 – Natalia Niżnikowska:

Siatkarki i trenerzy Empirii w zdecydowanie gorszych nastrojach opuszczali halę w Świdnicy. Zanim to nastąpiło cała ekipa spędziła w szatni kilkadziesiąt minut na mocnych rozmowach o tym, co się dzieje z zespołem – to był bowiem druga z rzędu porażka Empirii i to w bardzo kiepskim stylu:

Mówi trener Roman Luczek:

I jeszcze ocena krótka ocena spotkania w wykonaniu Arlety Preiss z Empirii – zapytaliśmy, co się stało z jej drużyną w dzisiejszym meczu:

Więcej o meczu – w poniedziałek na 97.1 fm w DOGRYWCE Radia Zielona Góra po godzinie 18.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku