°C

762 nowe zakażenia w Lubuskiem. 407 chorych na COVID-19 w szpitalach

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
 

W województwie lubuskim potwierdzono w piątek 762 nowe zakażenia koronawirusem, sześć osób zmarło. Przed rokiem było to odpowiednio – 508 zakażonych i siedmiu zmarłych – poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W regionie dla pacjentów z COVID-19 są przygotowane 604 łóżka. Według stanu z piątku 407 z nich było zajętych. Na 55 stanowisk z respiratorami 29 było zajętych.

„W związku z rosnącą liczbą zakażeń od najbliższej soboty w regionie ma zostać uruchomionych 100 kolejnych łóżek dla pacjentów z COVID-19”

– zapowiedział Zieleński.

Dodał, że w najtrudniejszym okresie podczas poprzednich fal pandemii w regionie było zabezpieczonych dla chorych na COVID-19 nawet 1550 łóżek. Obecnie w szybkim czasie liczbę takich łóżek będzie można zwiększyć do 858.

Cały czas funkcjonuje Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze, który dysponuje 142 łóżkami, w tym 30 respiratorowymi. W tej lecznicy przebywa 107 pacjentów, w tym 11 wymagających intensywnej opieki.

Zgodnie z decyzjami wojewody do opieki nad pacjentami ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 zostały wyznaczone szpitale w Gorzowie, Zielonej Górze, Torzymiu, Sulechowie, Drezdenku i filia Szpitala Wojskowego w Żaganiu, a także 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach.

Według danych resortu zdrowia w woj. lubuskim w pełni zaszczepionych jest 55,08 proc. populacji regionu. W województwie szczepienia na COVID-19 są prowadzone w 266 punktach.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku