°C

MSWiA: Sytuacja w Wędrzynie opanowana

Fot. Straż Graniczna
 

Jeden ze strażników granicznych został ranny podczas buntu migrantów w Wędrzynie. Informacje te przekazał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Wczoraj wieczorem w tamtejszym ośrodku dla migrantów zbuntowała się grupa około stu przebywających tam osób.

Maciej Wąsik zapewnił, że Straż Graniczna i policja opanowały sytuację:

 Mężczyźni próbowali przedostać się przez ogrodzenie, byli agresywni. Oprócz funkcjonariuszy straży granicznej na miejscu pojawili się także policjanci. – Od wczoraj są tu także funkcjonariusze z  innych regionów – mówi rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy:

Jak zaznacza  Marcin Maludy, nikomu z osadzonych nie udało się zbiec z ośrodka. 

W strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na terenie poligonu wojskowego w Wędrzynie  przebywa około 600 obcokrajowców. Najwięcej jest obywateli Iraku i Afganistanu. Dodatkowe siły policyjne zostaną w Wędrzynie przez najbliższe kilka dni. 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku