°C

LT: jest rozbudowa, będzie też remont

fot. M. Czechowska
 

W Lubuskim Teatrze trwają prace nad budową sceny letniej i lalkowej. Jest też plan, aby nowe oblicze zyskała stara część budynku.

Teatr lalek ma być gotowy do końca listopada przyszłego roku. Prace nad projektem idą dynamicznie – ocenia Robert Czechowski, dyrektor zielonogórskiej sceny:

Jak powiedział  Robert Czechowski, są też pieniądze na modernizację starej części teatralnego budynku, który w latach 30. XX wieku zaprojektował berliński architekt Oskar Kaufmann:

W ramach nowej inwestycji, na tyłach teatru powstanie trzykondygnacyjny budynek, którego głównym elementem będzie scena lalkowa oraz muzeum lalek, a także szatnia, pomieszczenia magazynowe oraz garderoby.

Robert Czechowski był gościem Rozmowy po 9.

Robert Czechowski, dyrektor Teatru Lubuskiego

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku