°C

70 lat Lubuskiego Teatru

fot. M. Czechowska
 

Lubuski Teatr w Zielonej Górze świętuje 70-lecie. Inauguracja jubileuszu będzie miała miejsce w sobotę. Tego dnia, wieczorem, zobaczymy „Ożenek” Mikołaja Gogola w reżyserii Roberta Czechowskiego.

Mówi dyrektor zielonogórskiej sceny:

Piotr Prusinowski z Działu Artystycznego pracuje też nad kroniką teatru od początku lat 50- tych. W ciągu tych dekad odbyło się kilkaset spektakli. Mamy archiwalne recenzje, fotografie i plakaty – mówi:

Przyszłością i uzupełnieniem działalności Lubuskiego Teatru ma być scena letnia i lalkowa, które powstają na tyłach budynku – dodaje Anna Komar, zastępca dyrektora teatru:

Nowa inwestycja ma być gotowa do końca listopada przyszłego roku.

A co mieszkańcy mówią o Lubuskim Teatrze?

Podczas sobotniej inauguracji jubileuszu nagrodzeni zostaną też wieloletni pracownicy Lubuskiego Teatru.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku