°C

W weekend intensywne opady śniegu

Fot. Envato
 

W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem - poinformował w środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzegając kierowców przed trudnymi warunkami na drogach.

W zachodniej części kraju opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu możliwe są w niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miejscami spaść może tutaj 10-15 cm śniegu.

W niektórych miejscach naszego kraju temperatura minimalna może spaść poniżej 0 stopni Celsjusza. Warunki na drogach mogą być trudne, będzie ślisko.

Prognoza na piątek

Jak poinformowano, już w piątek około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu.

Opady w nocy będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, nad Ziemię Świętokrzyską, częściowo Lubelszczyznę, Mazowsze oraz woj. łódzkie po Podlasie. Miejscami będą one intensywne. Lokalnie spadnie do 10 cm śniegu.

Prognoza na sobotę

W sobotę opady odsuną się nad północny wschód kraju. Miejscami spaść może tam do 8 cm śniegu. Zrobi się też chłodniej – temperatura minimalna wyniesie od -2 st. do 2 st. Celsjusza, natomiast temperatura maksymalna – od 0 st. do 2 st. Jedynie w niedzielę na wschodzie kraju termometry pokażą do 6 stopni Celsjusza.

Trudne warunki na drogach

Jak podkreśla IMGW, opady śniegu i deszczu ze śniegiem będą znacząco utrudniać warunki na drogach. Od piątkowego popołudnia zalegać może pokrywa śnieżna lub błoto pośniegowe, a w sobotni poranek topniejący miejscami śnieg może zamarzać, przez co śliskie będą jezdnie i chodniki.

Intensywne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu możliwe są również w niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, tym razem w zachodniej połowie kraju. Miejscami spaść może do 10-15 cm śniegu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku