°C

Rehabilitacja pocovidowa w Kostrzynie

rehabilitacja - zdjęcie ilustracyjne
 

Od maja szpital w Kostrzynie prowadzi turnusy rehabilitacji pocovidowej.

W opinii specjalistów koronawirus pozostawia po sobie różnego rodzaju powikłania, głównie związane z pracą płuc, ale skutki powikłań mogą być bardzo ciężkie. Stąd zalecana jest rehabilitacja. Ale wbrew oczekiwaniom dyrekcji placówki, chętnych na takie turnusy wcale nie jest dużo. – A szkoda – mówi prezes szpitala Joanna Pachnicz:

Warto dodać, że turnusy rehabilitacji pocovidowej są refundowane przez NFZ. Pacjenci po przebytej chorobie powinni uzyskać od swojego lekarza rodzinnego skierowanie i z nim zarejestrować się w wybranym szpitalu prowadzącym taką rehabilitację.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku