°C

Podnieś maskę, nim odpalisz auto

Fot. Envato
 

Mechanicy przypominają kierowcom, że warto zajrzeć pod maskę auta, nim uruchomi się silnik. Powodem przykrych niespodzianek coraz częściej o tej porze roku są zwierzęta szukające ciepła.

Wiele dziko żyjących kotów, kun czy myszy poszukuje schronienia. Ciepły i przykryty silnik dla wielu stworzeń jest idealną kryjówką. Warto więc, przed przekręceniem kluczyka w stacyjce, podnieść maskę. – W wielu przypadkach wystarczy hałas, aby wypłoszyć ukrywające się zwierzęta – mówi Grzegorz Tworek, pracownik jednego z żagańskich warsztatów:

– Najwięcej kłopotu sprawiają kuny. Często przegryzają przewody – dodaje mechanik:

Wielu właścicieli aut zaparkowanych pod chmurką przyznaje, że już miało takie przygody:

Dodajmy, że najprostszym sposobem na odstraszenie niechcianych lokatorów z auta jest kilkukrotne uderzenie otwartą dłonią w maskę samochodu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku