°C

„Zielona Góra lecie obchodzi – wino się chłodzi”

fot. Janusz Życzkowski
 

Hasło „Zielona Góra lecie obchodzi – wino się chłodzi” będzie promować 800-lecie powstania Zielonej Góry i 700-lecie uzyskania praw miejskich. Jubileusze obchodzić będziemy w przyszłym i 2023 roku. Slogan promujący rocznice wybrali zielonogórzanie. Najpierw zgłaszali propozycje, z których komisja wyłoniła 8 do ponownych konsultacji.

Wyniki skomentował dla nas profesor Czesław Osękowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego obchodów:

W konsultacjach obywatelskich zagłosowało ponad 3 tysiące osób. Hasło „Zielona Góra lecie obchodzi – wino się chłodzi” zdobyło 1432 głosy:

Rocznicowe obchody Zielona Góra zacznie w przyszłym roku. Niebawem mamy poznać szczegóły – zapowiada prof. Czesław Osękowski:

Jubileuszowe obchody zaplanowano od Winobrania do Winobrania.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku