°C

Władze UZ szczepią się po raz trzeci

Fot. A. Steciąg
 

Władze Uniwersytetu Zielonogórskiego zachęcają studentów i pracowników uczelni do szczepienia się przeciwko koronawirusowi. Dziś trzecią, tzw. przypominającą dawkę szczepionki przyjął rektor prof. Wojciech Strzyżewski.

Jego zdaniem, nie ma żadnych wątpliwości, że trzeba się szczepić, bo w ten sposób dbamy o zdrowie zarówno swoje, jak i innych:

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego zaszczepił się w uczelnianym punkcie szczepień na kampusie A przy ul. Szafrana. Razem z nim trzecią dawkę szczepionki przyjęła dziś także kanclerz uczelni Katarzyna Łasińska.

Z takiej postawy cieszy się kierownik uniwersyteckiego punktu szczepień, Piotr Kimla. Jak mówi, to dobry przykład dla pozostałych pracowników i studentów UZ:

W ramach akcji promującej szczepienia, na Uniwersytecie Zielonogórskim zorganizowano m.in. Tydzień Informacji o Szczepionkach.

– Chcemy w ten sposób promować szczepienia przeciwko COVID-19 i zachęcać studentów i pracowników uczelni do korzystania z naszego punktu szczepień – mówi Katarzyna Doszczak z biura rzecznika Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Dodajmy, że mobilny punkt szczepień na Uniwersytecie Zielonogórski otwarty została na początku października. Każdego dnia szczepi się tam od 20 do 40 osób – nie tylko studentów i pracowników uczelni, lecz także wielu mieszkańców Zielonej Góry i okolic.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku