°C

Uciekał przed policją na skuterze. Miał 3,5 promila i jechał pod prąd

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Envato
 

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 50-latek, który ulicami Sławy na skuterze próbował uciec policjantowi. Do tego mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia tego typu pojazdów – poinformowała w poniedziałek Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

„Lekkomyślny 50-latek po skutecznym pościgu został zatrzymany. Był kompletnie pijany. Teraz odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i próbę ucieczki grozi mu do pięciu lat więzienia. Do tego dojdą zarzuty wynikające z jazdy pod wpływem alkoholu i szereg wykroczeń drogowych”

– powiedziała Piwowarska.

Do pościgu doszło w niedzielne popołudnie 21 listopada w Sławie, w pow. wschowskim. Patrolujący miasto dzielnicowy, zauważył kierującego skuterem jadącego „pod prąd”. Zachowanie kierowcy jednośladu wzbudziło podejrzenia policjanta.

„W momencie kiedy funkcjonariusz włączył sygnały świetlne i dźwiękowe w swoim radiowozie kierowca jednośladu przyspieszył i zaczął uciekać ignorując całkowicie wydawane polecenia do zatrzymania się. Po krótkim pościgu ulicami miasta musiał jednak skapitulować”

– zrelacjonowała policjantka.

50-letni mieszkaniec gminy Sława miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w systemie policyjnym wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów kategorii AM.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku