°C

Wjazd z Niemiec przez Świecko niemożliwy. Trwa remont autostrady

Fot. Radio Zachód
 

Ze względu na prace budowlane na niemieckiej autostradzie BAB12, prowadzącej do granicznego Świecka, gdzie łączy się ona z polską autostradą A2, przez kilka dni nie będzie można tą drogą wjechać z Niemiec do Polski – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Strona niemiecka przekazała, że od poniedziałku (22 listopada br.) od godz. 8.30 do godz. 16.00 w czwartek (25 listopada br.) przewidziane jest całkowite zamknięcie autostrady BAB12 na odcinku Frankfurt Oder West do granicy z Polską.

W praktyce będzie to w tym okresie oznaczać brak możliwości wjazdu autostradą BAB12 do Polski. Według informacji strony niemieckiej wskazany okres może się wydłużyć, a objazdy dla samochodów ciężarowych udających się do Polski zostaną zorganizowane przez byłe przejście Forst/Olszyna.

Kierowcy aut osobowych w okresie wstrzymania ruchu w kierunku wschodnim na niemieckiej autostradzie BAB 12 najbliżej Świecka będą mogli wjechać do Polski przez Słubice i Kostrzyn nad Odrą.

Na lubuskim odcinku polsko-niemieckiej granicy, oprócz Świecka, kierowcy pojazdów ciężarowych mogą korzystać z byłych drogowych przejść granicznych Forst/Olszyna i Gubinek.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku