°C

Jest projekt nowego ośrodka szkoleniowego w Przylepie

Fot.: Aeroklub Ziemi Lubuskiej
 

Wiemy już, jak będzie wyglądało Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych, które powstanie na terenie lotniska w Przylepie.

Projekt budynku przedstawiła właśnie poznańska firma architektoniczna, znana m.in. ze współpracy przy budowie nowej siedziby polskiej stacji badawczej na Antarktydzie, biblioteki uniwersyteckiej w Białymstoku czy hangarów Aeroklubu Poznańskiego w Kąkolewie.

Jarosław Gniazdowski, zastępca dyrektora Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, mówi, że będzie to nowoczesny, dwupiętrowy obiekt z przestronnymi halami i pomieszczeniami zarówno do zajęć praktycznych, jak i dydaktycznych:

Jarosław Gniazdowski podkreśla, że projekt budynku, w jakim mieścić się będzie Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych, spełnia wszystkie oczekiwania – zarówno Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, jak i Uniwersytetu Zielonogórskiego i Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze, które będą korzystać z tego obiektu.

– Przedstawiliśmy projektantom konkretne założenia, a oni bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania – dodaje Gniazdowski:

Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych w Przylepie ma być gotowe w czerwcu przyszłego roku.
Jak zapewnia Jarosław Gniazdowski, niemal wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a budowa może się rozpocząć w każdej chwili:

Dodajmy, że budowa Centrum Kształcenia Mechaników Lotniczych w Przylepie będzie kosztować 4 mln złotych. Obiekt postawi konsorcjum budowlane z Poznania, a cała inwestycja realizowanego jest w ramach funduszy unijnych.

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku