°C

Bezproblemowa wygrana Zastalu

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra bez większego problemu pokonali w PLK Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin na wyjeździe 99-73. Zastalowcy dominowali przez większą część meczu wyraźnie i zwyciężyli. Teraz będzie przerwa w rozgrywkach na okienko reprezentacyjne, a Zastal wraca na parkiet ekstraklasy 2 grudnia.

Zastal szybko miał mecz od kontrolą. Wprawdzie jeszcze na początku 6-4 prowadzili gospodarze, ale już za chwilę seria 10-1 naszej ekipy i 14-7 w 6 minucie dla Zastalu po trafieniu znakomitego Zyskowskiego. Do końca kwarty nic już się wielkiego nie wydarzyło i po 10 minutach wicemistrz Polski prowadził 20-13. 

Początek II kwarty to zbyt wyluzowany Zastal i nagle Start…objął prowadzenie. Seria 10-2 dla miejscowych po trójkach Dziemby i wsadach Taylora i lublinianie prowadzą 23-22!

Ale teraz Zastal rusza jak czołg i miażdży…Zyskowski bryluje cały czas, trójki dorzucają Brembley czy Joseph, a Apić wykorzystuje podania Nenadića i mamy teraz niewiarygodną wręcz serię Zastalu 20-2! I połowa kończy się prowadzeniem podopiecznych Olivera Vidina 52-32 i wydaje się, że Start nie jest w stanie zrobić krzywdy gościom. 

W 3 kwarcie było sporo walki, ale obraz gry i wynik praktycznie się nie zmieniły – po 30 minutach Zastalowcy nadal wysoko prowadzili 71-50.

Ostatnia kwarta to była już tylko formalność – rozszaleli się zza linii 6.75 Meier i Joseph, którzy raz za razem dziurawili kosz Startu, Zastal prowadził nawet 28 punktami, a wygrał ostatecznie dwudziestoma sześcioma. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku