°C

Dotacje dla lubuskich szkół na zajęcia wyrównawcze i kółka zainteresowań

Fot. Marek Turowski.
 

Trzynaście lubuskich samorządów otrzymało dziś dotację z Europejskiego Funduszu Spójności w ramach rozstrzygniętego konkursu dotyczącego wyrównywania dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych. Podpisanie umów odbyło się dziś w szprotawskim ratuszu.

 – To jest program, który wspiera dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w czasach pandemii – powiedział Łukasz Porycki, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego:

Gmina Bojadła otrzymała 150 tysięcy złotych dotacji. – Środki podzieliliśmy na szkoły w Klenicy i Bojadłach – powiedział wójt Krzysztof Gola:

– Organizacja zajęć jest potrzebna, bo zaległości uczniów są duże – powiedziała Czesława Świercz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Drzewcach:

Trzynaście miast i gmin, między innymi Międzyrzecz, Nowa Sól i Szprotawa, otrzymało dziś 4 miliony złotych dotacji. Od początku realizacji programu dotację otrzymało ponad 60 gmin.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku