°C

Siedzi na poduszce z książką i winogronem… Nowy bachusik UZ!

Fot. Zofia Popielecka
 

Przed Biblioteką Uniwersytecką w Zielonej Górze stanął bachusik.

To już trzecia taka rzeźba należąca do UZ, tym razem chodziło o to, aby upamiętnić 20 jubileusz uczelni.

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego Wojciech Strzyżewski mówi, że dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Studenta, dlatego też ŻakUZ Jubilatus jest poświęcony studentom uczelni:

Autorem bachusika jest lokalny artysta i absolwent uczelni Robert Tomak. Jak mówi, rzeźba pod biblioteką była trafionym pomysłem:

Barbara Literska, prorektor do spraw studenckich, mówi, że nowy bachusik doskonale pasuje do obrazu współczesnego studenta:

W uroczystym odsłonięciu figurki wzięli udział studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy chwalili inicjatywę:

Przypomnijmy, że pozostałe dwa bachusiki znajdują się przy dwóch obiektach uczelnianych, przy rektoracie oraz przed siedzibą Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku