°C

Dyrektor Biura Wojewody: sytuacja epidemiczna pod kontrolą

fot. www.lubuskie.pl
 

Mieszkańcy województwa lubuskiego mogą się czuć bezpieczni,  ponieważ sytuacja jest pod kontrolą i mamy zapewnioną wystarczającą infrastrukturę szpitalną do obsługi pacjentów z COVID-19 -  słowa wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka z piątkowej konferencji prasowej , która odbyła się po spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego potwierdził dziś w programie Miejski Punkt Widzenia Karol Zieleński, dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego.

Jednak – jak dodał – nie wszystko zależy tylko od wojewody,  wiele od nas  samych:

W lubuskich szpitalach, dla pacjentów z COViD-19, przygotowanych jest 457 łóżek, w tym 58 respiratorowych, 239 miejsc i 21 respiratorów jest już zajętych. Sytuacja jest więc o wiele lepsza niż rok temu o tej samej porze,  dodał Karol Zieleński:

Jest też o wiele mniej zakażeń, niż przed rokiem. Ostatniej doby odnotowano 169 zakażeń :  

Cała audycja na www.rzg.pl.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku