°C

Czapki i szaliki dla potrzebujących od Caritas

Fot. Pixabay
 

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z okazji 5. Światowego Dnia Ubogich przekazała potrzebującym z regionu paczki z odzieżą i żywnością.

Spotkanie rozpoczęła msza święta, po której osoby bezdomne zostały zaproszone na ciepły posiłek w stołówce Caritas. Dyrektor diecezjalnej Caritas ksiądz Stanisław Podfigórny mówi, że często takie osoby wstydzą się poprosić o pomoc, dlatego wiele zależy od nas i od tego czy wyciągamy pomocną dłoń:

Sylwia Grzyb, rzeczniczka diecezjalnej Caritas, mówi, że placówka na co dzień udziela pomocy tym, którzy tego potrzebują, do czego zachęca również Lubuszan:

Pan Tomasz od lat korzysta z pomocy wolontariuszy oraz pracowników Caritas, jak mówi dzięki ciepłym posiłkom w stołówce jest w stanie przetrwać zimę:

Pan Piotr w stołówce Caritas pojawia się codziennie, chętnie korzysta również z łaźni gdzie może otrzymać ciepłą i czystą odzież. Jak mówi, jest to nieoceniona pomoc za którą jest bardzo wdzięczny:

Dodajmy, że osoby potrzebujące mogą korzystać także z porad prawnych oraz spotkać się z psychologiem.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku