°C

Zastal walczył, ale Lokomotiv lepszy

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali kolejny mecz w lidze VTB. Tym razem u siebie z Lokomotivem Kubań Krasnodar 90-98. Trzeba jednak powiedzieć, że walczył pięknie i dał kibicom sporo emocji.

W pierwszej kwarcie długo obie ekipy szły łeb w łeb. W Zastalu błyszczeli Nenadić i Brembley. U gości punktował prawie cały skład. 

W 8 minucie po trafieniu Josepha Zastal prowadził 21-19. Końcówkę kwarty miał jednak słabiutką, stracił 9 punktów z rzędu, sam nie zdobył ani jednego i po 10 minutach przegrywał 21-28.

Po powrocie na parkiet, w 13 minucie było tylko 33-31 dla gości po tym, jak trafił dla gospodarzy Frazier. Ale goście rozpędzali się coraz bardziej, Zastal nie nadążał w obronie, a  sam stracił skuteczność. U gości prym wiedli Rosjanie Martiuk i Ilnicki, który trafił 3 trójki i Loko odjeżdżało. 

Zryw 9-1 dla Rosjan, wsad Martiuka i goście prowadzili już 10 punktami(32-42) i nie poprzestali na tym choć Zastal jeszcze szarpnął i zszedł na 40-47(trójka Zyskowskiego w 19 minucie). Końcówka kwarty znów kiepska, przegrana przez Zastal 2-10 i goście do przerwy prowadzili już 15 punktami, 42-57. 

Na początku trzeciej odsłony znów za trzy trafił Ilnicki i Rosjanie uciekli na 20 punktów, 42-62. I chyba trochę za mocno się uspokoili. Zastal za to twardo się bił i w 25 minucie po serii 10-2 przegrywał już tylko 52-64. 

A potem przy świetnym dopingu fanom zszedł jeszcze niżej na 66-73 po trzypunktowej akcji Mazurczaka!!! Publiczność szalała, końcówka kwarty jednak minimalnie lepsza w wykonaniu Loko i po 30 minutach to przyjezdni prowadzą 79-68.

Po wsadzie Apića na początku ostatniej kwarty Zastalowi udało się zejść na 8 oczek straty, 73-81. Bój o zwycięstwo trwał w najlepsze. Kidd założył czapę Brembleyowi, a w kontrze Thompson wyprowadził Rosjan na prowadzenie 87-76. 

Końcówke odrobinę lepiej rozegrali Rosjanie, a mecz w zasadzie zamknął rzut za trzy Thompsona na 2:40 min przed końcem. Zastal przegrywał w tym momencie 15 punktami i był już bez szans…


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku