°C

Bezdomni pielgrzymują do Częstochowy

Fot. Pixabay
 

Caritas diecezji zielonogórsko - gorzowskiej organizuje dziś kolejną pielgrzymkę bezdomnych na Jasną Górę.

To jeden z elementów lokalnych obchodów Światowego Dnia Ubogich.

Jak mówi Sylwia Grzyb z biura Caritas w Zielonej Górze, w jednodniowej pielgrzymce weźmie udział 45 podopiecznych z dwóch diecezjalnych ośrodków dla bezdomnych:

Roman Romanowski, kierownik Schroniska Caritas dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze, podkreśla, że pielgrzymka na Jasną Górę to dla jego podopiecznych bardzo ważne przeżycie:

Zdaniem Romana Romanowskiego, organizowane w czasie pielgrzymki na Jasną Górę spotkania z osobami, które wyszły z bezdomności, pomagają w pracy z podopiecznymi schroniska w Zielonej Górze.

-Dzięki temu łatwiej im uwierzyć, że powrót do normalnego życia jest możliwy – dodaje:

Dodajmy, że w tym roku Pielgrzymka Bezdomnych na Jasną Górę odbywa się pod hasłem „Nie lękajcie się, trwajcie mocni w wierze!”.

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku