°C

GUS o lubuskich seniorach

Fot. Envato
 

W niedzielę obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Zielonej Górze opublikował raport dotyczący Lubuszan powyżej 60. roku życia.

– Zgodnie z przewidywaniami demografów, ich liczba rośnie z roku na rok, bo już co czwarty mieszkaniec województwa lubuskiego ma 60 lat i więcej, czyli uznawany jest za seniora – mówi Robert Wróbel, zastępca dyrektora zielonogórskiego Urzędu Statystycznego:

Podobnie, jak w latach poprzednich, także i teraz wśród lubuskich seniorów dominują panie. Starsze Lubuszanki żyją też dłużej, niż panowie.

Niestety, w minionym roku – powodu pandemii – średnia długość życia seniorów z naszego regionu skróciła się jednak o rok:

A gdzie w województwie lubuskim mieszka najwięcej seniorów? Jak wynika z raportu, przede wszystkim w miastach średniej wielkości:

Dodajmy, że z szacunków demografów wynika, że liczba mieszkańców województwa lubuskiego powyżej 60. roku życia będzie się systematycznie zwiększała. W 2050 roku będzie ich ok. 350 tys., co oznacza, że seniorzy będą stanowili ponad 40% mieszkańców naszego regionu.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku