°C

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości [DUŻO ZDJĘĆ]

fot: Krzysztof Filmanowicz
 

W Zielonej Górze trwają wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wojewoda lubuski złożył kwiaty pod Pomnikiem 100-lecia odzyskanej Niepodległości.

Władysław Dajczak mówi, że dzisiejsze święto jest doskonałą okazją do tego aby przypomnieć tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

Wojewoda lubuski dodaje, że tegoroczne święto ma wyjątkowy wymiar ze względu na trudną sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Jak mówi, w takich chwilach trzeba pamiętać o tych, którzy bronią naszych granic i dbają o bezpieczeństwo obywateli:

W wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczą także Lubuszanie, których zapytaliśmy co to znaczy być patriotą:

Dodajmy, że o godzinie 12.00 na Placu Bohaterów w Zielonej Górze odbędzie się uroczysty apel z udziałem Wojska Polskiego.

Fot: Krzysztof Filmanowicz

Fot: Zofia Popielecka ⬇️


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku