°C

Kamizelka, która może uratować ludzie życie!

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
 

Takie innowacyjne rozwiązanie zastosowano u jednej z pacjentek Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. 

Kamizelka Life Vest działa jak zewnętrzny defibrylator, który w krytycznym momencie uderza prądem w serce stymulując je do działania. Lubuscy kardiolodzy zdecydowali, że założą kamizelkę kobiecie u której tuż po porodzenie zaobserwowano objawy niewydolności serca. Paweł Jesionowski, kierownik oddziału kardiologii w zielonogórskim Szpitalu Uniwersyteckim, mówi, że dzięki kamizelce chora może dochodzić do siebie w warunkach domowych:

Taką kamizelkę zastosowano w regionie po raz pierwszy. Paweł Jesionowski dodaje, że to innowacyjne rozwiązanie pozwala uniknąć poważniejszych operacji, często ratujących życie: 

Dodajmy, że kamizelka dotychczas była wykorzystywana w Polsce kilkanaście razy.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku