°C

Zużyte meble przerabiają na ocieplane budki dla kotów

Fot. Urząd Miasta w Nowej Soli
 

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowej Soli budują ocieplane budki dla wolno bytujących kotów. Wnętrza domków powstają z materiałów rozbiórkowych pochodzących ze starych urzędniczych mebli – szaf i biurek oraz drewna z posuszu drzew - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.

„Jeszcze w tym miesiącu trafią one na tereny miejskie. Ustawimy je w miejscach, na których znajdują się kocie siedliska. Pierwsze z nich już ustawiliśmy”

– powiedziała Batko.

Jak zaznaczyła, koty wolno żyjące są zwierzętami wpisanymi w ekosystem miejski, a ich obecność reguluje populację gryzoni w mieście. Szczególnie w okresie zimowym są one uzależnione od człowieka, gdyż często rozbudowana infrastruktura miejska nie pozwala im na znalezienie spokojnego i ciepłego miejsca, gdzie mogłyby się schować i ogrzać.

„Dlatego pomagajmy tym jakże ważnym dla nas zwierzętom i pamiętajmy, że koty wolno żyjące mają prawo przebywać w miejscu swojego bytowania, nie wolno ich odławiać w celu przesiedlenia, krzywdzić i ograniczać możliwości zdobycia pożywienia lub schronienia”

– podkreśliła rzeczniczka.

Z szacunków nowosolskiego magistratu wynika, że w tym mieście może bytować ok. 1 200 wolno żyjących kotów. Zdecydowana większość z nich ma schronienie w piwnicach bloków czy na ogrodach działkowych. Dokarmia je 120 wolontariuszy.

Budki będą robione na zgłoszenie potrzeb wolontariuszy. Dotychczas zostało zrobionych 30 sztuk.

 

Zamiast wywieźć na PSZOK, dajemy drugie życie starym meblom z naszego urzędu 🙂 Robimy z nich ocieplane domki dla dziko…

Opublikowany przez Nowa Sól Wtorek, 9 listopada 2021

Zamiast wywieźć na PSZOK, dajemy drugie życie starym meblom z naszego urzędu 🙂 Robimy z nich ocieplane domki dla dziko…

Opublikowany przez Nowa Sól Wtorek, 9 listopada 2021


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku