°C

Jarosław Kaczyński dla Polska Times: Niepodległość jest wielkim darem i dobrodziejstwem

Jarosław Kaczyński
 

"Im silniejsze będzie państwo polskie, tym trwalsze będą gwarancje naszej niepodległości i naszego życia w wolności" - napisał dla portalu Polska Times wicepremier Jarosław Kaczyński z okazji jutrzejszego Święta Niepodległości.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że niepodległość jest wielkim darem i dobrodziejstwem, którego znaczenia nie sposób przecenić. Zaznaczył, że tylko niezawisłe i suwerenne państwo może stworzyć swoim obywatelom najlepsze warunki do niczym nieskrępowanego rozwoju.

„Jedynie w niezależnym państwie jego obywatele mogą najpełniej korzystać ze swobód indywidualnych i grupowych, a tym samym realizować swoje pragnienia oraz twórczo kształtować rzeczywistość”

– napisał.

Dodał, że tylko w wolności, jaką daje posiadanie własnego organizmu państwowego, można skutecznie budować państwo demokratyczne, sprawiedliwe i uczciwe.

Jarosław Kaczyński zwrócił również uwagę, że historia uczy nas, że nic nie jest dane raz na zawsze, że, to, co mamy, możemy nagle utracić w części bądź w całości.

„Wypadki ostatnich tygodni unaoczniają nam z całą mocą, że w każdej chwili możemy być narażeni na najróżniejsze niebezpieczeństwa”

– dodał.

Podkreślił, że Święto Niepodległości jest dniem radosnym, w którym cieszymy się naszą wolnością.

„Radujemy się tym, że żyjemy w niezawisłym państwie, w którym w sposób szczególny odczuwamy dumę z faktu, iż jesteśmy Polakami, że tworzymy wspólnotę obywateli suwerennej Rzeczypospolitej”

– napisał.

Zachęcał również, aby 11 listopada był także czasem namysłu nad tym, co możemy ofiarować Ojczyźnie w czasie pokoju, na czym ma polegać nasz patriotyzm dnia codziennego i co mamy zrobić, by Polska była coraz mocniejsza pod każdym względem.

„Bo im silniejsze będzie państwo polskie, tym trwalsze będą gwarancje naszej niepodległości, naszego życia w wolności”

– podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku