°C

Media na granicy z Białorusią? „Pod warunkiem, że będą się zachowywały odpowiedzialnie”

Fot. PAP/EPA/LEONID SCHEGLOV / HANDOUT
 

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch powiedział, że jego zdaniem należy wpuścić media na granicę z Białorusią. Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że dziennikarze mają ważną rolę do spełnienia w walce z propagandą Aleksandra Łukaszenki.

Minister Soloch zwrócił również uwagę na wczorajszą debatę w Sejmie, która jego zdaniem dowodzi, że możliwe jest porozumienie w tej sprawie.

„Koncyliacyjność wczorajszej debaty politycznej jest dodatkowym argumentem za tym, że możemy znaleźć jakąś formułę obecności mediów na granicy, pod warunkiem, że media będą się zachowywały odpowiedzialnie”

– powiedział.

Jednocześnie wyraził przekonanie, że jest to możliwe. Dodał, że konflikt na granicy w znacznej mierze rozgrywa się w sferze medialnej.

„To jest walka o świadomość społeczną i media mają tu ważną rolę do odegrania, być może nawet kluczową”

– stwierdził.

Wczoraj w Sejmie rząd przedstawił informację na temat nasilającego się kryzysu na wschodniej granicy kraju. Od kilku dni białoruskie służby gromadzą przy granicy dużą liczbę nielegalnych migrantów. Z powodu tego kryzysu w przygranicznych miejscowościach rząd wprowadził stan wyjątkowy. Na teren objęty stanem wyjątkowym nie mają wstępu osoby postronne, w tym dziennikarze.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku