°C

Kolejne Lubuskie Talenty nagrodzone!

Fot. A. Steciąg
 

W Zielonej Górze wręczono dziś kolejne stypendia edukacyjne marszałka województwa lubuskiego.

W trzeciej edycji programu pod nazwą Lubuskie Talenty nagrody za osiągnięcia szkolne i pozaszkolne otrzymało niemal 360 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Wśród nich znalazła się m.in. zielonogórzanka Amelia Kubiak:

W podobnym tonie wypowiada się także Natasza Tyliszczak z klasy 1c w V Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze, która także otrzymała stypendium z programu Lubuskie Talenty:

Ze stypendium cieszy się też Jan Kamiński z zielonogórskiej „Piątki”, dla którego jest to pierwsze tego typu wyróżnienie:

Wśród tegorocznych Lubuskich Talentów znalazł się także Piotr Antoszewski, absolwent Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze.

– To efekt jego ciężkiej pracy, pasji do nauki, a także talentu i zaangażowania nauczycieli – mówi mama stypendysty Agnieszka Antoszewska:

W tym roku stypendium w ramach Lubuskich Talentów to 600 zł miesięcznie dla uczniów szkół podstawowych i 800 zł dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jak podkreśla Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego, chętnych było bardzo wielu, a wybór nagrodzonych nie był wcale łatwy.

– Jak się okazało, w naszym regionie jest bardzo wielu utalentowanych uczniów – dodaje:

Dodajmy, że z przyczyn pandemicznych stypendia w ramach Lubuskich Talentów wręczane są w trakcie kilku osobnych uroczystości, które – oprócz Zielonej Góry – odbyły się już w Gorzowie i Żaganiu. Jutro podobna uroczystość odbędzie się w Nowej Soli.

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku