°C

Szef MSZ Słowacji wyraża solidarność z Polską

Fot. Envato
 

Minister spraw zagranicznych Słowacji Ivan Korczok we wtorek potępił sprowokowane przez rząd Alaksandra Łukaszenki wydarzenia na granicy Polski z Białorusią. Zapewnił też o solidarności z Polską.

„Zdecydowanie potępiam ostatnią eskalację hybrydowego ataku na UE przez reżim Łukaszenki na granicy białorusko-polskiej. Instrumentalizacja migrantów do celów politycznych jest całkowicie niedopuszczalna i nieludzka”

– napisał Korczok na Twitterze, deklarując „pełną solidarność z Polską”.

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów, która kierowała się w stronę granicy Białorusi z Polską. Migranci znajdują się obecnie w okolicy przejścia granicznego Kuźnica Białostocka-Bruzgi. MON poinformował po południu, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę przekroczenia granicy. Obecnie migranci rozbili obozowisko w rejonie Kuźnicy, pilnują ich służby białoruskie.

Białoruskie władze przekonywały we wtorek, że migranci „sami zorganizowali się” w liczącą ponad 1000 osób kolumnę. Później podano, że na granicy jest ponad 2 tys. osób, a zdaniem polskich służb liczba ta wzrosła potem do 4 tys.

W Bratysławie we wtorek przebywa prezydent Andrzej Duda, który spotka się tam m.in. z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą i premierem Eduardem Hegerem. Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy ma być jednym z tematów rozmów.

Szef MSZ Słowacji wyraża solidarność z Polską - Radio Zielona Góra 97,1FM

⬆ Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Słowacji Zuzana Caputova podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Bratysławie, 9 bm. Prezydent Duda przebywa z wizytą w Republice Słowacji. Fot. PAP/Albert Zawada


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku