°C

Niedziela, na zdrowie! Motywacja potrzebna od zaraz

autor: Piotr Wiśniewski
 

O motywacji mówi się często przy okazji sportu. Niektórzy twierdzą, że dobry sportowiec to zmotywowany sportowiec.

Jak twierdzi Kinga Snacka studentka piątego roku psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, motywacja nie dotyczy tylko i wyłącznie sportowców, bo każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu siły do działania.

Często naszą największą zgubą w kontekście motywowania siebie samego są nasze dialogi wewnętrzne, często automatyczne – twierdzi Kinga Snacka.

W motywowaniu się do działania bardzo ważne jest jednak nasze nastawienie. Właśnie to nastawienie może nas zatrzymać w miejscu lub pchnąć nas do rozwoju.

Nastawienie i dialogi wewnętrzne odpowiedzialne są często za nasz osobisty sukces. Warto przy braku motywacji do czegokolwiek pokusić się o konsultację ze specjalistą, bo to często właśnie konkretny ekspert zajmujący się np. psychologią sportu widzi więcej i jest w stanie pokazać nam skąd się bierze nasza niechęć do działania.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku