°C

Zastal bezlitosny w Stargardzie – efektownie miażdży Spójnię

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra zdominowali Spójnię Stargard w jej hali w kolejnym meczu PLK. Zastal już do przerwy miał prawie 20 punktów przewagi, w III kwarcie ją powiększył, a skończył mecz z wynikiem 96-53.

W pierwszej połowie Zastal miał dużą przewagę. Świetnie zatrzymał Neala, który w ostatnim meczu zdobył 39 punktów, a dziś tylko 5! Poza tym Zastal grał szybko, dobrze pod koszem(wyraźnie wygrał zbiórki 23-15), sporo punktów zdobywał z kontry i od 4 minuty kontrolował mecz.

Po I kwarcie było 25-16 dla wicemistrzów Polski. 

W II kwarcie miejscowi potrafili jedynie zejść na 9 punktów straty, ale Zastal szybko ogarnął sytuację i od 15 minuty powiększał przewagę. Znów trafiał Tony Meier(10 do przerwy), Apić był się pod koszem, a Brembley trafiał i z obwodu i spod dziury. Do przerwy było już 45-27 dla gości. 

Warto odnotować, że w I kwarcie na parkiet po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją i rehabilitacją wszedł Przemysław Żołnierewicz.

Trzecia kwarta to panowanie Zasralu, który szybko uciekł na ponad 20 punktów, a w 26 minucie po trójce Josepha prowadził już 56-32! Znakomicie grał w Zastalu Brembley, w pomalowanym świetnie bił się Apić. Zastal był nieuchwytny dla miejscowych. Pierwsze punkty – z wolnych – trafił Żołnierewicz. Po 30 minutach 65-43 dla ludzi Vidina. 

Na początku 4 kwarty Vidin wypuścił na parkiet 19-letniego Szymańskiego, a ten na dzień dobry trafił za 3! Zastal przez prawie 5 minut nie dał trafić Spójni, a sam zdobył 16 punktów i miał w 35 minucie już prawie 40 punktów przewagi, 81-43. 

Ostatecznie „masakra” zakończyła się 43-punktową wygraną Zastalu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku