°C

Dziś święto zielonogórskich leśników i myśliwych

fot. Daniel Sawicki
 

Wspólne polowanie, uroczysta Msza Święta oraz liczne spotkania podsumowujące codzienną pracę. W taki sposób myśliwi i leśnicy z Zielonej Góry świętują dzień swojego patrona - św. Huberta.

Z tej okazji postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej ich codziennej pracy.

Obowiązkiem myśliwych jest dbanie między innymi o ochronę zwierząt łownych i gospodarczych. Mówi Jacek Banaszek, łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze:

Dzień św. Huberta to także okazja to wyrażenia wdzięczności wszystkim pracownikom kół łowieckich – dodaje Jacek Banaszek:

Sadzenie nowych drzew, usuwanie niebezpiecznych, niezwłoczna reakcja na zgłoszenia telefoniczne i mailowe wpływające do nadleśnictwa. Tak wygląda codzienna praca leśników. Mówi Rafał Ozimiński z Nadleśnictwa Zielona Góra:

Drugim patronem leśników jest opat Jan Gwalbert.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku