°C

Milion na modernizację kształcenia w Czerwieńsku

fot. S. Kordyjalik
 

W Zespole Szkół w Czerwieńsku podpisano dziś porozumienie między urzędem marszałkowskim i gminą. Dotyczy ono modernizacji kształcenia zawodowego w tej szkole, która jako jedyna w województwie lubuskim kształci maszynistów.

Przemysław Góralczyk, dyrektor szkoły, mówi, że ten projekt pozwoli przygotować kadrę dydaktyczną do poszerzenia kompetencji, jak i wyposażyć w nowoczesne urządzenia szkołę, a to będzie skutkować podniesieniem jakości kształcenia:

Zespół Szkół w Czerwieńsku przystępuje do modernizacji kształcenia zawodowego jako ostatni w województwie. Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska, tłumaczy, że to skutek przekształceń własnościowych:

Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego, wskazywał, że projekt dotyczy zmodernizowania kształcenia w zawodach, których absolwentów na rynku pracy, nie tylko w Lubuskiem, bardzo brakuje:

Modernizacja kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Czerwieńsku trać będzie do połowy 2023 roku.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku