°C

Obchody uroczystości Wszystkich Świętych w Zielonej Górze

Fot. Agnieszka Wojnarowicz
 

Wizyta na cmentarzu, modlitwa za bliskich zmarłych, zapalenie symbolicznego znicza. W taki sposób wielu zielonogórzan obchodzi dzień 1 listopada czyli uroczystość Wszystkich Świętych.

Tego dnia w kościele katolickim wspomina się tych, którzy osiągnęli już życie wieczne. Mówi ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii diecezjalnej w Zielonej Górze:

Dla mieszkańców, z którymi porozmawialiśmy na cmentarzu, dzień Wszystkich Świętych to przede wszystkim okazja do wyrażenia pamięci o swoich bliskich:

Główne obchody uroczystości Wszystkich Świętych wraz z procesją odbędą się o godzinie 12.00 na nowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej oraz o godzinie 14.00 na terenie starej nekropolii.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku