°C

Wszystkich Świętych. Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach?

Fot. PAP/Marcin Bielecki
 

Wkrótce święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W okolicach lubuskich cmentarzy zmieniona zostanie organizacja ruchu. Dostępni dla pieszych i kierowców będą lubuscy policjanci ruchu drogowego, którzy pokierują ruchem na skrzyżowaniach i drogach dojazdowym do nekropolii.

Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach? Zobacz przegląd najważniejszych zmian, o których trzeba wiedzieć.

Policja apeluje aby zwracać uwagę na oznakowanie oraz sygnały i polecenia kierowane przez mundurowych.

„Zróbmy wszystko, aby te najbliższe, wyjątkowe dni dla osób odwiedzających groby swoich najbliższych przebiegły spokojnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.”

– mówią przedstawiciele lubuskiej policji.

Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach?

 

GORZÓW WIELKOPOLSKI

Od piątku (29 października) do wtorku (2 listopada) na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego, zorganizowana podobnie jak w latach ubiegłych. Wjazd w ulicę Żwirową 1 listopada (od godziny 7.00 do 20.00) będzie zamknięty.

1 listopada przejazd autobusami obsługującymi cmentarz komunalny będzie bezpłatny.

Wszystkich Świętych. Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach? - Radio Zielona Góra 97,1FM

Więcej informacji na temat organizacji ruchu w Gorzowie Wielkopolskim znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miasta.

 

ZIELONA GÓRA

Uruchomione będą na ulicy Wrocławskiej dwa pasy dojazdowe do cmentarza już od Alei Juliusza Słowackiego (obecnie dwa pasy ruchu w tym samym kierunku mają początek na wysokości stacji paliw). Zmiana spowoduje, że niemożliwy będzie wjazd w Aleję Juliusza Słowackiego dla osób jadących od strony cmentarza.

Ze względu na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych policja zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Do przewozu pasażerów na cmentarz zostaną skierowane dodatkowe autobusy.

Jak co roku na ulicy Wrocławskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania, ale zostaną także wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe.

Wszystkich Świętych. Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach? - Radio Zielona Góra 97,1FM

Więcej informacji na temat organizacji ruchu w Zielonej Górze znaleźć można na stronie internetowej KMP w Zielonej Górze.

 

KROSNO ODRZAŃSKIE

W Krośnie Odrzańskim zmiana organizacji ruchu polegać będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Metalowców w kierunku miejscowości Łochowice oraz ruchu jednokierunkowego na ulicy Działkowców od strony miejscowości Bielów (od granicy administracyjnej miasta Krosno Odrzańskie) do skrzyżowania z ulicą Metalowców.

Będzie ona obowiązywała w dniu 1 listopada w godzinach 6:00-15:00.

Wszystkich Świętych. Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach? - Radio Zielona Góra 97,1FM

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

 

GUBIN

W Gubinie – w obrębie Cmentarza Komunalnego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Objęte nim zostaną :

  • ulica Cmentarna – na odcinku do skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Łukową
  • ulica Pułaskiego – od skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Zimną
  • ulica Kujawska – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do zjazdu do bramy głównej cmentarza

Droga dojazdowa do bramy głównej cmentarza będzie zamknięta. Główny parking będzie zorganizowany przy Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała  w dniach 30, 31 października i 1 listopada.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

 

MIĘDZYRZECZ

Największe zmiany czekają kierowców w rejonie Cmentarza Komunalnego w Międzyrzeczu, gdzie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 137 zostaną ustawione znaki informujące o zjazdach na wyznaczone parkingi, które powstaną na polu przy cmentarzu.

Ponadto w związku z wprowadzoną komunikacją miejską, wjazd na parking znajdujący się na szczycie wzniesienia nie będzie dostępny dla samochodów osobowych. Nie będzie również możliwe zatrzymanie pojazdu wzdłuż drogi W137 w rejonie cmentarza.

Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od 28 października do 2 listopada.

Ważne, aby bezwzględnie stosować się do oznakowania oraz do poleceń funkcjonariuszy, którzy będą pracować dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących.

Poza Policjantami w rejonie cmentarzy będzie można spotkać również inne służby jak Ochotniczą Straż Pożarną czy Wojsko, którzy będą wspierali działania funkcjonariuszy w białych czapkach, w okresie świątecznym.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

 

NOWA SÓL

Policjanci ruchu drogowego, prewencji, kryminalni oraz dzielnicowi będą pełnić służbę na terenie cmentarzy oraz wokół nich na terenie całego powiatu nowosolskiego. Funkcjonariusze przypominają by nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów.

Na cmentarzu zwracajmy uwagę na torebki, saszetki czy dokumenty – miejmy je cały czas w zasięgu wzroku. W aucie nie pozostawiajmy przedmiotów, które mogą zainteresować złodzieja.

Wszystkich Świętych. Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach? - Radio Zielona Góra 97,1FM

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

 

SŁUBICE

1 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu w obrębie ulic: Sportowa, Obozowa, Rzepińska i Kupiecka. Zmiany te spowodowane są znacznym wzrostem natężenia ruchu w okolicach cmentarza, oraz zapewnieniem ciągłości ruchu w tym rejonie miasta podczas dnia Wszystkich Świętych.

Dojazd do parkingów położonych wokół cmentarza i bazaru odbywać się będzie ul. 1-go Maja i ul. Kupiecką, a wyjazd ul. Sportową, a dalej Rzepińską, Obozową i Folwarczną.

Fragment ul. Sportowej, na odcinku od drogi brukowej na cmentarz do skrzyżowania z ul. Obozową i Rzepińską, będzie ulicą jednokierunkową.

Przy skrzyżowaniu ul. Sportowej z drogą brukową prowadzącą bezpośrednio do cmentarza już od godzin popołudniowych 31 października zostanie ustawiony posterunek Policji i Straży Miejskiej, którego funkcjonariusze będą regulować ruch pojazdów wjeżdżających na parking przy cmentarzu.

Bezpośrednio do cmentarza dojechać będą mogły tylko osoby niepełnosprawne i starsze.

Wyjazd z parkingu odbywać się będzie w kierunku ul. Sportowej utwardzonym i oznakowanym zjazdem za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Wszystkich Świętych. Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach? - Radio Zielona Góra 97,1FM

Więcej informacji znaleźć można na stronie Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

 

STRZELCE KRAJEŃSKIE, DREZDENKO, DOBIEGNIEW

Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu przy największych cmentarzach.

W Strzelcach Krajeńskich na ul. Kusocińskiego wprowadzono ruch dwukierunkowy natomiast na ul. Przemysłowej wprowadzono ruch jednokierunkowy. Zmiany dotyczą okresu od czwartku 28 października do wtorku 2 listopada.

W Drezdenku w okresie od 30 października do 1 listopada na ulicy Kopernika będą ograniczenia w zatrzymywaniu się i postoju. Parking wyznaczono na stadionie miejskim.

Natomiast w Dobiegniewie z uwagi na przebudowę ulicy Jedności ruch będzie utrudniony. Dojazd do cmentarza wyznaczono od ulicy Szpitalnej i Riedla.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

 

SULĘCIN

W rejonie cmentarza od 29 października ograniczona zostanie prędkość do 30 kilometrów na godzinę.

Od skrzyżowania ulicy Poznańskiej z ulicą Leśną do 100 m od parkingu znajdującego się przy firmie Molex (od strony Wędrzyna) obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Zakaz obowiązuje również po prawej stronie ulicy Leśnej.

Wyznaczone zostały dodatkowe miejsca parkingowe na terenie firmy Molex oraz po lewej stronie ulicy Leśnej. Dodatkowo zapewniony został parking tymczasowy przy ulicy Poznańskiej (teren gruntowy utwardzony tłuczniem). Wjazd i wyjazd możliwy będzie od strony ulicy Poznańskiej. Od strony ulicy Paderewskiego możliwy będzie wyjazd w kierunku miasta. Parking przeznaczony jest dla około 100 pojazdów.

1 listopada w godz. od 8.00 do 15.00 policja i żandarmeria wojskowa będą informować kierujących o wolnych miejscach parkingowych przy ulicy Leśnej (Molex) oraz na parkingu tymczasowym.

W celu upłynnienia ruchu, w dniu 31.10.2021 roku od godzin wieczorowo – nocnych do dnia 02.11.2021 roku, do godzin porannych, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ulicą Jana Paska.

1 listopada zapewniony zostanie mieszkańcom BEZPŁATNY autokarowy dowóz na cmentarz komunalny w Sulęcinie.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

 

ŚWIEBODZIN

Zmiana organizacji ruchu w Świebodzinie obowiązywać będzie w dniu 01.11.2021 r. od wczesnych godzin porannych do godzin wieczornych (w zależności od natężenia ruchu).

Zmiany wprowadzone będą na:

  • ul. Strzelecka – wprowadzenie zakazu postoju i zatrzymywania po obu stronach drogi.
  • ul. Łęgowska – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w stronę trasy K-92, zakaz postoju i zatrzymywania po prawej stronie drogi aż do wysokości drugiej bramy cmentarza.

Wszystkich Świętych. Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach? - Radio Zielona Góra 97,1FM

Więcej informacji znaleźć można na stronie Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

 

WSCHOWA

Wschowscy policjanci zapowiadają wzmożone działania od piątku 29 października. Na drogach powiatu wschowskiego się dodatkowe patrole policyjne. Policjanci udzielać będą także niezbędnej pomocy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

We Wschowie będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu:

  • od Cmentarza Komunalnego we Wschowie przy ul. Czereśniowej do ul. Jabłoniowej obowiązywać będzie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”,
  • od ul. Piłsudskiego do ul. Wolności obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy,
  • przy ul. Plac Grunwaldu od Cmentarza Parafialnego do ul. Berwińskiego obowiązywać będzie znak B-36 „obustronny zakaz zatrzymywania się”,
  • na ul. Spokojnej obowiązywać będzie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”.

W Sławie i Szlichtyngowej nie będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Komendy Powiatowej Policji w Wschowie.

 

ŻAGAŃ

Od 31 października do 3 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego na ul. Krętej w pobliżu cmentarza komunalnego w Żaganiu.

Zakres zmian obowiązuje na odcinku ulicy Krętej (od drogi wojewódzkiej nr 296 do skrzyżowania z drogą gminną) oraz na odcinku łączącym ulicę Krętą z ulicą Kożuchowską (DW 296). Na ulicy Krętej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się po stronie prawej na całym odcinku ulicy w kierunku na Bożnów.

Wszystkich Świętych. Jak zmieni się organizacja ruchu w lubuskich miastach? - Radio Zielona Góra 97,1FM

Więcej informacji znaleźć można na stronie Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

 

ŻARY

Do cmentarza przy ulicy Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ulicą Słowackiego. Ulicą Szpitalną, od strony ulicy Żagańskiej do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Boya-Żeleńskiego, Dąbrowskiego które na czas trwania zmiany organizacji ruchu drogowego będą ulicami jednokierunkowymi, oraz Słowiczą.

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać od 30 października do 2 listopada włącznie.

Do ulicy Szpitalnej nie będzie możliwy wjazd od ulicy Akacjowej ( od strony działek ogrodowych-przejazdu kolejowego).

Parkingi zlokalizowane będą na ulicy Szpitalnej, na odcinku od ulicy Żagańskiej do ulicy Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami: Łokietka i Konopnickiej w kierunku Alei Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami: Słowiczą i Warsztatową w kierunku ulicy Żagańskiej.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Komendy Powiatowej Policji w Żarach.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku