°C

Piotr Muller o sporze z KE. Polska rozważa użycie weta

Fot. Envato
 

Rzecznik rządu Piotr Muller powiedział, że Polska rozważa możliwość użycia weta w Radzie Europejskiej. Gość Programu 1. Polskiego Radia wyraził jednocześnie nadzieję, że Komisja Europejska nie zmusi polskiego rządu do takiego działania.

„Cóż innego nam pozostaje, jeżeli instytucje unijne postępują w sposób, który nie ma podstawy prawnej?”

– pytał minister Muller.

Przypomniał jednocześnie, że traktaty unijne dają Polsce możliwość wstrzymywania niektórych działań legislacyjnych Unii Europejskiej i że takie działanie – w przeciwieństwie do działań Komisji Europejskiej – będzie zgodne z unijnym prawem.

Zgodnie z prawem unijnym Rada Europejska, w skład której wchodzą przywódcy wszystkich krajów członkowskich Unii, podejmuje decyzje jednogłośnie. Każdy kraj ma prawo zgłosić weto wobec jej postanowień.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku