°C

Tragiczne wypadki w Zielonej Górze. Trzy osoby nie żyją

Fot. Agnieszka Wojnarowicz
 

W ciągu ostatniej doby, w Zielonej Górze doszło do dwóch poważnych wypadków w wyniku, których życie straciło 3 osoby. Pierwszy wypadek dotyczy potrącenia pieszej na ul. Wojska Polskiego, drugi zderzenia dwóch samochodów na drodze S3.

Wyścigi samochodowe, gwałtowne wyprzedzanie i przekraczanie prędkości. W ostatnim czasie, na te i inne problemy dotyczące ruchu drogowego w naszym mieście zwracają uwagę zielonogórzanie. Mówi Szymon Wermiński, mieszkaniec:

Zapytaliśmy zielonogórzan co według nich może sprawić, aby kierowcy przestrzegali zasad ruchu drogowego:

Policja apeluje do mieszkańców, aby reagowali na niebezpieczne zachowania kierowców zgłaszając je w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mówi Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy policji w Zielonej Górze:

W 2020 roku, około 80 % wypadków samochodowych Polsce było spowodowanych z winy kierowców. W wyniku tych zdarzeń życie straciło ponad 2000 osób. Głównym powodem wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku