°C

Questy. Młodzież poznaje historię Zatonia

fot. M. Czechowska
 

Park Książęcy w Zatoniu, zagadki i tajemnice – to nowy projekt, który rozpoczęła Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino. Za pomocą questów proponuje młodzieży atrakcyjną formę zwiedzania i poznawania historii regionalnej.

Gry mają dwa tematy przewodnie, przeznaczone są dla uczniów od klasy V do VIII – mówi Jarosław Skorulski, prezes fundacji:

W grze uczestniczą kilkuosobowe zespoły. Całość ma również odpowiednią oprawę – na trasie na uczestników czekają np. osoby w historycznych strojach. Jutro kolejne spotkanie w Zatoniu:

Wiosną oferta questów w Zatoniu ma trafić do zielonogórskich szkół.Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku