°C

Niżny niszczy Zastal trójkami. A Zastal dobrze gra tylko przez parę minut

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali kolejny, czwarty z rzędu, mecz w lidze VTB. Ulegli Niżnemu Novgorodovi 77-92. Rosjanie "zabili" Zastal trójkami, a ekipa Olivera Vidina zerwała się tylko w drugiej i na początku trzeciej kwarty, poza tym grała źle.

Pierwsza kwarta była katastrofalna w wykonaniu Zastalowców. Snuli się po boisku, grali wolno, mieli w tej kwarcie 7 strat i Niżny z tego korzystał bezkarnie dziurawiąc nasz kosz.

Już po 5 minutach było 9-22, a kibice z przerażeniem patrzyli na rosnącą przewagę gości. Kwarta skończyła się wynikiem 33-16 dla przyjezdnych.

Druga kwarta to przebudzenie gospodarzy. Nenadić, Frazier, Apić i Zyskowski trafiali kolejne rzuty, Zastal zagrał w końcu agresywnie i szybciej i od razu zaczęła się zmieniać sytuacja w meczu.

Na dzień dobry mieliśmy zryw 10-2 Zastalu i ludzie Olivera Vidina zbliżali się do rywala. W 18 minucie po wolnych Zyskowskiego było już tylko 40-43. Ale w końcówce znów lepiej zagrali Rosjanie i do przerwy było 54-46 dla nich.

Na początku 3 kwarty Zastal miał tylko kosz straty – po wolnym Nenadića 54-56 w 23 minucie. Ale potem załamał nam się atak. Przez 4 minuty Zastal trafił tylko raz i w 27 minucie przegrywał 56-63. Zastal już niewiele trafił w tej kwarcie, goście podnieśli się, trafili dwunastą trójkę i po 30 minutach mieli 12 punktów przewagi. Wygrywali 73-61.

Na 7:55 przed końcem 13 trójka Rosjan, ich prowadzenie 78-63 i już chyba mało kto wierzył, że Zastal wróci jeszcze raz do meczu. I słusznie. Rosjanie trafiali kolejne trójki i po piętnastej prowadzili już 86-65. A Zastal po prostu znów zgasł. Tak jakby zryw na przełomie drugiej i trzeciej kwarty wykończył naszą drużynę.

Rosjanie ostatecznie trafili 17 trójek, a wygrali . Zastal zatem nadal nie ma zwycięstwa w lidze VTB w tym sezonie, a dobrze potrafił zagrać tylko przez kilka minut. Poza tym Niżny dominował i zasłużenie wygrał.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku