°C

Wyróżnili honorowych dawców krwi

Fot. Zofia Popielecka
 

W zielonogórskim ratuszu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wyróżnienie otrzymało 40 krwiodawców, którzy od lat udzielają się w PCK, wśród nich były osoby, które od 20 lat oddają krew. Bogusława Fediuk-Pelińska z Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, mówi, że wielu ludzi na co dzień angażuje się w pracę PCK, a dziś jest okazja do tego aby im za to podziękować:

Janek Kowalczyk z Polskiego Czerwonego Krzyża, mówi, że tego typu spotkania odbywają się w całym regionie, w ten sposób można dotrzeć do wszystkich krwiodawców, których nie brakuje również w mn9iejszych miejscowościach:

Jacek Fortuna, prezes Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, mówi, że młodzi ludzie coraz częściej angażują się w inicjatywy PCK:

Andrzej Wąsik krew oddaje od 18 lat, na co dzień promuje krwiodawstwo w klubie „Ognik” Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Kisielinie:

Warto dodać, że zasłużeni krwiodawcy otrzymali medale 100-lecia odzyskania niepodległości.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku