°C

50 uzbrojonych ekstremistów zatrzymanych na niemieckiej granicy

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. A. Steciąg
 

Niemiecka policja zatrzymała na granicy z Polską 50 uzbrojonych zwolenników skrajnie prawicowej partii Trzecia Droga, którzy chcieli atakować migrantów - informuje portal tygodnika "Der Spiegel".

W ramach operacji przeciwko tzw. marszowi granicznemu prawicowych ekstremistów na granicy polsko-niemieckiej policja namierzyła w niedzielę około 50 podejrzanych.

Zatrzymani to zwolennicy prawicowo-ekstremistycznej partii Trzecia Droga (Der Dritte Weg). Jak pisze „Spiegel”, ugrupowanie to zamierzało atakować migrantów na granicy w rejonie Gubina (Guben) w Brandenburgii. Podczas przeszukania zatrzymanych osób policjanci zarekwirowali gaz pieprzowy, bagnet, maczetę i pałki.

Część zatrzymanych osób pochodziła z najbliższej okolicy, ale wiele przyjechało z innych krajów związkowych Niemiec.

Burmistrz Guben Fred Mahro powiedział, że odrzuca jakąkolwiek formę mścicielskiej sprawiedliwości, sprzeciwia się „marszom granicznym” i prosi, by w nich nie uczestniczyć – pisze „Spiegel”.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku