°C

MZ: 1 listopada nie przewidujemy ograniczeń w dostępie do cmentarzy

Fot. M.Poniedziałek
 

W Dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym dostęp do cmentarzy będzie swobodny - zadeklarował w Programie 1. Polskiego Radia Waldemar Kraska. Wiceszef resortu zdrowia poinformował, że ponawiane będą apele społeczne dotyczące utrzymywania zasad sanitarnych:

„Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych ograniczeń, będziemy oczywiście apelowali, żeby przestrzegać tych zasad, o których chyba już zapomnieliśmy czyli dezynfekcja, dystans, maseczka. To, co widzę w polskich sklepach chwilami mnie przeraża, tak jak byśmy ignorowali to, że koronawirus wśród nas dalej jest. To, że mamy tyle osób w szpitalach powinno już do nas przemawiać, bo to może dotyczyć każdego z nas, w tym młodych”

– podkreślił sekretarz stanu w MZ.

Wiceminister Kraska był pytany także o dostęp do przypominającej dawki szczepionki na koronawirusa dla osób w pełni zaszczepionych. Podkreślił, że od 2 listopada możliwość zaszczepienia będą miały wszystkie osoby pełnoletnie, które zaszczepiły się pół roku przed dawką przypominającą.

„O używanych rodzajach preparatów zdecyduje Rada Medyczna” – dodał W Kraska:

„Na dziś ma to być preparat Pfizera, ale są doniesienia z zagranicy, że przypominająca dawkę można też stosować innymi. Czekamy na decyzję Rady Medycznej, czy innymi też będziemy mogli szczepić”

– zapowiedział.

Wiceminister zdrowia poinformował także, o gwałtownie rosnącej liczbie zajętych łóżek szpitalnych oraz respiratorów. To efekt wzrostu zachorowań na koronawirusa w wariancie Delta.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku