°C

Na granicę trafi kolejnych 2,5 tys. żołnierzy

Fot. Straż Graniczna
 

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że na granicę z Białorusią skierowanych zostanie kolejnych 2,5 tysiąca żołnierzy. Łącznie Straż Graniczną będzie wspierać 10 tysięcy wojskowych.

Mariusz Błaszczak napisał na Twitterze, że żołnierze pochodzą z 12., 16. i 18 dywizji. Przypomniał, że Wojska Obrony Terytorialnej cały czas prowadzą operację Silne Wsparcie i pomagają mieszkańcom strefy przygranicznej.

Zwiększenie liczebności żołnierzy w pasie przygranicznym jest związane z próbami siłowego sforsowania granicy przez migrantów. Wczoraj grupa około 60 cudzoziemców niedaleko Usnarza Górnego próbowała nielegalnie dostać się do Polski. W wyniki interwencji dwóch polskich żołnierzy trafiło do szpitala.

Sześćdziesięcioosobowej grupie nie udało się dostać na teren Polski. Do podobnego zdarzenia doszło w sobotę, kiedy do Polski próbowała się dostać grupa siedemdziesięciu migrantów.

Wczoraj granicę z Białorusi do Polski cudzoziemcy próbowali przekroczyć 508 razy. Funkcjonariusze SG zatrzymali 19 nielegalnych migrantów: 13 obywateli Syrii, 5 obywateli Iraku i obywatela Palestyny.

Za pomocnictwo zatrzymano 4 cudzoziemców: 2 obywateli Iraku, obywatela Holandii oraz obywatela Niemiec narodowości irackiej.

Od początku września w powiatach graniczących z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. To w związku z dużą liczbą prób nielegalnego przekraczania granicy.Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku