°C

Kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

 

Instytut Transportu Samochodowego po raz szósty zainaugurował kampanię społeczną "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo." Akcja ma na celu uświadamianie kierowców, jak ważnym elementem wyposażenia samochodów są światła. 

W ramach kampanii Instytut Transportu Samochodowego zaprasza na bezpłatne przeglądy oświetlenia w pojazdach. Akcja rozpoczyna się dziś (23.10), a jej kolejne odsłony zaplanowano 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia. Bezpłatne badania będą realizować stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należące do Polskiego Związku Motorowego oraz te działające w sieci DEKRA.

Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego zwraca uwagę, że zły stan oświetlenia to jedna z najczęstszych usterek wykrywanych podczas badań technicznych samochodów. Z danych ITS wynika, że zaledwie kilka procent pojazdów ma dobry stan oświetlenia. 

Adresy stacji, gdzie będzie się odbywać darmowe sprawdzanie świateł, są dostępne na stronach internetowych policji i Instytutu Transportu Samochodowego oraz poprzez aplikację dla zmotoryzowanych „Janosik”. 


Światła samochodowe

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Teraz już prawie każdy kierowca wraca z pracy do domu po zmroku, a światła przed samochodem nigdy nie ma zbyt wiele. Na fabrycznie niedoskonałe oświetlenie wielu samochodów nakładają się usterki: zużycie żarówek i lamp oraz – problem zdecydowanej większości aut – nieprawidłowe ustawienie reflektorów.

Kampania "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" - Radio Zielona Góra 97,1FM
Kampania "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" - Radio Zielona Góra 97,1FM


 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku