°C

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

Fot. pixabay.com
 

Jeszcze przez około miesiąc zielonogórzanie mogą zgłaszać potrzebujące rodziny do bazy tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

Szlachetna paczka to ogólnopolski projekt społeczny, którego celem jest materialna oraz mentalna pomoc rodzinom w potrzebie. W ubiegłym roku udało się pomóc około 14 tysiącom rodzin w kraju, w tym 35 w naszym mieście. 

Organizatorzy akcji informują, że istnieje nieustanna potrzeba rekrutacji nowych wolontariuszy. Bez ich zaangażowania Paczka nie dotrze z pomocą do potrzebujących. Mówi Krzysztof Kowalski, wolontariusz z Zielonej Góry:

Informacje o  rodzinach,  które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, mieszkańcy mogą zgłaszać zielonogórskim wolontariuszom, oraz poprzez stronę Szlachetnej Paczki. Udzielana pomoc jest różnorodna. Mówi Katarzyna Chajduga, koordynator Szlachetnej Paczki w województwie lubuskim :

Tymczasem osoby chcące zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki mogą to uczynić poprzez rejestracje na stronie internetowej organizacji. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku