°C

Zastal bez zmian – słabo i jest kolejna porażka

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Enei Zastalu BC w fatalnym stylu przegrali z Twardymi Piernikami Toruń w PLK. Zastal przegrał 77-95, a w końcówce spotkania zupełnie się rozsypał, a mimo, że trener brał czas Zastal grał gorzej...

W I połowie Zastal grał falami. W 4 minucie prowadził 10-7 po trójce Brembleya, a za chwilę stracił 10 punktów z rzędu i przegrywał 10-17, a dziurawili nasz kosz Thompson, Mannigat i Cel, który do przerwy był prawdziwym katem Zastalu. Po I kwarcie Twarde Pierniki prowadziły jednak minimalnie 20-17.

Początek 2 kwarty to trójka Joseph, remis 22-22 w 12 minucie i…zapaść Zastalowców. Ludzie Vidina spali w obronie, pudłowali, słabo wracali pod własny kosz, a Cel i spółka szaleli. Po punktach Aarona(18 punktów do przerwy) w 15 minucie torunianie wygrywali już 34-22. Seria miejscowych wyniosła 12-0!

Pierniki kontrolowały mecz, w Zastalu wynik próbowali trzymać Apić i Zyskowski, a do szatni zespoły poszły z prowadzeniem drużyny z Torunia 48-40.

Drugą połowę świetnie zaczął Tony Meier – od 7 punktów, a trener…zdjął go z boiska. Zastal zszedł na 52-54 w 25 minucie, ale Watson świetnie kierował partnerami i jednak Pierniki cały czas prowadziły, 57-52 w 27 minucie.

Na minutę przed końce po trzypunktowej akcji Nenadića Zastal był tuż, tuż…Przegrywał tylko 61-63. Dał sobie jednak rzucić bezkarnie 6 punktów z rzędu! Ostatecznie przed decydującą kwartą Pierniki prowadził 69-63, bo równo z końcową syreną atak Zastalu wykończył Andy Mazurczak.

Czwarta kwarta i znów zła chwila Zastalu – Watson trafia za trzy i gospodarze odskakują na 72-63.  Zastal schodzi na 1 punkt(72-71), by za chwilę znów oddać pole. Watson jest coraz większy – zdobywa 20 punkt i Toruń szaleje, bo prowadzi 81-71 na 4:35 przed końcem. Vidin bierze jeszcze czas i…jest jeszcze gorzej. Mannigat trafia za 3, Pierniki prowadzą 86-71, a to oznacza, że mamy serię 14-0 w wykonaniu gospodarzy!!!

Ostatecznie miejscowi wygrali 18 punktami. Zastal pokazał, że nie idzie do przodu, ale co najwyżej stoi w miejscu z grą. 

 

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku