°C

Ostrzeżenia przed bardzo silnym wiatrem

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o silnym wietrze, który może występować w woj. lubuskim w czwartek 21 października.

Zgodnie z komunikatem, zjawiska mogą występować od godz. 10 do godz. 20 w czwartek (21 października br.). Prawdopodobieństwo ich pojawiania się określono na 90 proc.

Dla powiatów: gorzowskiego, krośnieńskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, świebodzińskiego i Gorzowa Wlkp. wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

Na ich terenie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla powiatów: nowosolskiego, wschowskiego, zielonogórskiego, żagańskiego, żarskiego i dla Zielonej Góry.

Prognozuje się na ich obszarze wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Jak przekazał IMGW, w związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, ostrzeżenia mogą być aktualizowane.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku