°C

Od środy 17. festiwal Green Town of Jazz

17. festiwal Green Town of Jazz
 

W Zielonej Górze po raz 17. odbędzie się festiwal Green Town of Jazz. Na program imprezy, która potrwa od 20 do 24 października br., złożą się koncerty i prezentacje muzycznych projektów, projekcje jazzowego kina, seminaria, warsztaty i wystawy – poinformowała rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ) Ewa Sapeńko.

Wśród zaproszonych gości są artyści uznani i utytułowani w polskim środowisku jazzowym, a także przedstawiciele młodego pokolenia polskich jazzmanów, często wywodzących się z lubuskiego środowiska jazzowego, studentów i absolwentów kierunku jazz i muzyka estradowa prowadzonego na UZ w Zielonej Górze – przekazała rzeczniczka.

Oprócz wydarzeń muzycznych, wśród festiwalowych propozycji będzie m.in. pokaz najnowszego filmowego dokumentu o życiu i twórczości najważniejszego artysty jazzowego świata ostatniego półwiecza „Miles Davis: Birth of the Cool” (Muzeum Ziemi Lubuskiej) i wystawa fotografii jazzowej Krzysztofa Niźnika (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida).

Tegoroczną edycję festiwalu otworzy w środę w Filharmonii Zielonogórskiej projekt Big Bandu UZ pod kierunkiem Jerzego Szymaniuka. To muzyczno-filmowe widowisko, którego przewodnim tematem będą piosenki pochodzące z polskich filmów ostatnich blisko 80 lat.

Organizatorem festiwalu Green Town of Jazz jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe, wspierane przez Uniwersytet Zielonogórski. Wydarzenie współfinansuje urząd miasta Zielona Góra, samorząd województwa oraz inni sponsorzy.

Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Od środy 17. festiwal Green Town of Jazz - Radio Zielona Góra 97,1FM


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku