°C

GUS o skali ubóstwa w regionie

Fot. Pixabay
 

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze opublikował dane dotyczące sytuacji materialnej Lubuszan. Raport przygotowano z okazji przypadającego dzisiaj, 17 października, Światowego Dnia Ubóstwa.

Jak się okazuje, w ubiegłym roku ponad 15 tys. rodzin w województwie lubuskim wymagało pomocy socjalnej ze względu na bardzo słabą sytuację finansową.

– Było ich jednak o 7 procent mniej, niż rok wcześniej roku, ponieważ w ubiegłym roku dochody Lubuszan uległy jednak ogólnemu zwiększeniu – mówi Iwona Goździcka z zielonogórskiego Urzędu Statystycznego:

Iwona Goździcka podkreśla, że w zeszłym roku większość Lubuszan była zadowolona ze swojej sytuacji finansowej. Jak zaznacza, coraz mniej mieszkańców naszego regionu obawia się ubóstwa i narzeka na brak pieniędzy:

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze sprawdził też na co Lubuszanie wydawali w ubiegłym roku najwięcej pieniędzy.

Jak się okazuje, w tym zakresie w czasie pandemii zaszły bardzo poważne zmiany:

Dodajmy, że pełny raport przygotowany przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze z okazji Światowego Dnia Ubóstwa jest już dostępny na stronie internetowej zielonagora.stat.gov.pl

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku