°C

Spotkania, które dają nadzieję

Fot. Grzegorz Czerwicki
 

12 lat spędził w więzieniu, teraz spotyka się z innymi aby dawać świadectwo. Grzegorz Czerwicki od lat odwiedza szkoły, domy dziecka i więzienia, to tu spotyka się z osadzonymi i młodzieżą aby opowiedzieć swoją historię.

Dziś pojawił się w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze, tu rozmawiał z więźniami o tym, że każdy ma szanse zacząć wszystko od nowa. Jak mówi, cykl spotkań kieruje do wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy, ale nie zawsze wiedzą jak o nią poprosić:

Grzegorz Czerwicki jest autorem książki „Nie jesteś skazany”, opowiada w niej o swoich nałogach, więzieniu i o drodze jakąś przebył aby wrócić na wolność i założyć rodzinę:

Monika Zdrowiak z zielonogórskiego Aresztu Śledczego, podkreśla, że nie są to jedyne działania służące resocjalizacji więźniów:

Osadzeni, którzy uczestniczyli w spotkaniu, mówią, że tego typu działania są bardzo potrzebne i inspirują do zmiany:

Więcej o cyklu spotkań prowadzonych przez Grzegorza Czerwickiego w Twoim Popołudniu z Radiem Zachód w najbliższy poniedziałek. 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku